Pompa membranowa Flotronic z „Jedną Nakrętką”

Pompa z podwójną membraną jest przeznaczona zarówno do zastosowań procesowych, jak i prostych przeładunków płynów.

Prosta w obsłudze, zasilana powietrzem pompa z podwójną membraną jest przeznaczona zarówno do zastosowań procesowych, jak i prostych przeładunków płynów.

Flotronic jest wiodącym na świecie producentem pneumatycznych pomp membranowych oraz twórcą rewolucyjnej konstrukcji „Jednej Nakrętki” — koncepcji, która zmieniła sposób, w jaki pompy membranowe są obecnie stosowane w przemyśle.

Unikatowa pompa Flotronic z „Jedną Nakrętką” i podwójną membraną, znacznie
przewyższa wydajność tradycyjnych pomp AODD. Ta koncepcja szybkiej konserwacji
dosłownie odwraca konwencjonalną konstrukcję do góry nogami! Płyn przepływa między membranami bezpośrednio przez środek pompy przy ciśnieniu powietrza działającym na zewnątrz. Konstrukcja pompy jest montowana za pomocą jednej nakrętki po przeciwnej stronie do zewnętrznego zaworu powietrza. Taka koncepcja pozwala na wymianę membrany w bez konieczności demontażu z linii procesowej w mniej niż 15 minut. Używając pomp „Jednej Śruby”, inżynierowie mogą znacznie zredukować czas przestojów procesów co zapewnia oszczędności w kosztach eksploatacji, nie wpływając dla wydajność i żywotność pompy.

Żywotność membrany jest teraz tak dobra, że pompy te są często używane zamiast pomp odśrodkowych lub innych pomp procesowych. Uniwersalność jest kluczową cechą produktów Flotronic.

Koncepcja „Jednej Nakrętki”

Koncepcja „na stronę zewnętrzną” umożliwia przepływ płynu „między membranami”, bezpośrednio przez środek pompy. Ciśnienie powietrza działa „na zewnątrz”. Korzyści takiego rozwiązania to:

  • Zwiększona żywotność memban. Zoptymalizowana długość skoku umożliwia standardowo stosowanie grubszych/mocniejszych membran pokrytych PTFE. Dostępne są również jednoczęściowe membrany nitrylowe i EPDM.
  • Szybszy serwis. Jedynie piętnaście minut wystarczy na wymianę membrany przez odkręcenie tylko jednej nakrętki i bez konieczności odłączania pompy od linii procesowej.
  • Niższe ceny części zamiennych. Pompa składa się ze dużo mniejszej ilości części zamiennych niż rozwiązania równoważne. Części pasują do większości różnych typów pomp z naszego asortymentu.
  • Bez smarowania.

Broszura pomp FLOTRONIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *