System Pallet Shuttle

Pallet Shuttle jest półautomatycznym lub w pełni zautomatyzowanym systemem składowania akumulacyjnego. Umieszczanie i pobieranie ładunków odbywa się w nim za pomocą samojezdnego wózka przemieszczającego się wzdłuż kanału ładunkowego w regale wjezdnym. Rozwiązanie to gwarantuje zwiększenie przepływu palet oraz pojemności magazynu.

Wózki Pallet Shuttle mogą pracować w dwóch układach: półautomatycznym, w którym steruje nimi operator za pomocą tabletu z łączem wifi lub automatycznym, gdzie do umieszczenia wózków i ładunków we właściwym kanale wykorzystywane są układnice i wózki wahadłowe. W obydwu przypadkach Pallet Shuttle przyczynia się do zmniejszenia kosztów operacyjnych i przynosi szereg dodatkowych korzyści w działalności logistycznej firmy.

Kluczowe zalety

  • Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej
  • Oszczędność czasu
  • Zwiększenie wydajności magazynu
  • Minimalizacja kosztów
  • Wszechstronność
  • Bezpieczeństwo

W systemie tym wózek widłowy umieszcza paletę z ładunkiem na wejściu do kanału, a następnie Pallet Shuttle pobiera ją i lokuje w pierwszym wolnym miejscu, zagęszczając ładunki składowane na danym poziomie.

Wózek porusza się wewnątrz kanału automatycznie, zgodnie z poleceniami operatora przesyłanymi za pomocą tabletu przez WiFi.

Prezentowane rozwiązanie wymaga obecności operatora w celu obsługi wózków widłowych transportujących palety na wejście do kanału, czy przenoszenia Pallet Shuttle pomiędzy poziomami oraz aktywacji urządzenia i wydawania poleceń.

Pallet Shuttle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *